یادگیری غیر رسمی کودکان در اسپانیا و کرواسی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

اسپانیا: تجسم خلاق

 موزه ایده ها و اختراع ها یک سال پیش در اسپانیا افتتاح شد. ما به همراه گروهی از بچه های مدرسه ابتدایی از این موزه بازدید کردیم و با آنها در ورک شاپ هفته ای شان همراه شدیم، جایی که آنها رویاهایشان را اختراع می کردند.

در موزه انواع اختراع های جالب و سرگرم کننده برای نمایش وجود دارد. آنجا یک مکان عالی برای تدریس غیر رسمی است. موزه فقط برای اختراع های مهم، خلاقیت بچه ها را تشویق نمی کند بلکه حتی برای اختراع هایی به ظاهر بیهوده یا بی اهمیت و غیر واقعی هم ارزش قائل می شود.

وسیله ای ژاپنی مثل "چیندوگو" ( وسیله ای کوچک یا یک ماشین با یک هدف ویژه). مسئولان موزه یک مسابقه ماهیانه برای اختراع های بچه ها طراحی کرده اند بنام MBIA   کوچک جایزه اختراعی که برنده می شود حق ثبت آن است و ساخت یک نمونه اولیه از اختراع فرد برنده.

پپ توریس موسس و مدیر موزه، سابقه بین المللی بخاطر اختراع و طراحی دارد. او می گوید:

تخیل بچه ها چیز خیلی بزرگی است اما به راحتی آسیب می بیند و از بین می رود. ما می خواهیم بچه ها را تشویق کنیم  توانائی هایشان را پرورش بدهند تا بتوانند تخیل کنند، رویا ببینند و اختراع کنند. ما باید از تخیلات بچه ها در برابر تعصبات و موانع حمایت کنیم. ما به بچه ها می گوییم:

شما هم می توانید چیزهای زیادی را اختراع کنید. پس به رویا پردازی و تخیلات خودتون ادامه بدید. زیرا یک مخترع، یک آدم رویا پرداز و یک کودک همیشگی است.

 کرواسی: خطر کردن

پیاده روی در کوهستان می تواند خوشایند باشد اما مطمئنا خطراتی نیز وجود دارد. به منظور آمادگی برای هرگونه خطر احتمالی مدرسه کوهنوردی جونیور، به بچه ها آموزش کمک های اولیه می دهد. ایوان هپک رئیس مدرسه کوهنوردی جونیور توضیح می دهد که این کار به چه معنی است:

ما می خواهیم بچه ها طبیعت و کوه را به عنوان بخشی از خودشان تجربه کنند و نه فقط به عنوان یک مکانی برای رفتن به آنجا. ما می خواهیم آنها احساس خوبی داشته باشند و تقریبا همه صعود کننده ها و همین طور بچه ها این را نشان می دهند. صخره نوردی می تواند به بچه ها کمک کند که بر نا امنی ها و ترس هایشان غلبه کنند.

 این مقاله ترجمه و تلخیص شده از:

euronews.com/2012/08/03/informal-learning

 

 

...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : پنجشنبه 31 فروردين 1396 ساعت: 23:11

close
تبلیغات در اینترنت