یادگیری زبان انگلیسی را از کجا شروع کنم؟ :: آموزش انگلیسی به عنوان ...

یادگیری زبان انگلیسی را از کجا شروع کنم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

   

  برای آموزش زبان انگلیسی از کجا شروع کنم؟

  سوالی که بارها و بارها از استادان زبان پرسیده می شود! در این مقاله انتخاب های کلی شما برای آموزش زبان بررسی می شود و راه کارهایی ارائه می کنیم.

  یادگیری زبان کار آسانی است. مهمترین کاری که بایستی در ابتدا انجام دهید این است که تصمیم بگیرید روزانه مقداری از وقت خود را برای یادگیری زبان کنار بگذارید. برای شروع 15 الی 30 دقیقه کافی است. کم کم بهتر است این زمان را تا 60 الی 90 دقیقه افزایش دهید. اولین قدم شرکت در آزمون تعیین سطح است. با دانستن سطح کنونی زبان خود می توانید به طور آگاهانه در مسیر یادگیری زبان قدم بردارید. آغاز یادگیری شما با توجه به شرایط کاری و زندگی شخصیتان می تواند از هرکدام از روش های زیر (و یا ترکیبی از آنها) صورت بگیرد. با مطالعه ی توضیحات هر روش، بهترین مسیر یادگیری را برای خود تعیین کنید.

  1. کلاس های گروهی مجازی (آنلاین/اینترنتی)
  2. خودآموزی (self-study) (مطالعه شخصی در خانه بدون کمک استاد)
  3. کلاس های ترمیک یا دوره ای آموزشگاه ها (حضوری)
  4. کلاس خصوصی (حضوری یا مجازی)
  5. آموزش مکاتبه ای (پکیج آموزشی + ارتباط تلفنی با استاد)

   

  1- کلاس های مجازی:

  منظور از آموزش مجازی استفاده از کامپیوتر، موبایل و یا تبلت جهت برقراری ارتباط اینترنتی بین زبان آموز و استاد زبان می باشد. زبان آموزان می توانند برای یادگیری زبان از دو روش همزمان و غیر همزمان و یا ترکیبی از این دو استفاده کنند.

  الف) روش یادگیری همزمان: (synchronous learning)

  به ارتباط همزمان استاد و زبان آموز از طریق نرم افزار ویدیو کنفرانس و یا نرم افزارهای کلاس مجازی با قابلیت ارتباط (chat) متنی، صوتی، ویدیویی، مکالمه جمعی، وایت برد مجازی جهت نوشتن و یا به اشتراک گذاشتن عکس، اسلاید، صفحات pdf، فایل ویدیویی روش یادگیری همزمان می گویند. نرم افزارهای مطرح با قابلیت synchronous learning عبارتند از

   Adobe Connect, Wiziq, Skype, WebEx, Mumble, BigBluebutton, ooVoo, CometChat

  برای استفاده از روش همزمان و شرکت در مکالمه صوتی یا ویدیویی می بایست حداقل سرعت اینترنت شما 256kbps باشد. البته سرعت 512kbps توصیه می شود. (با نرم افزارهای خاصی مانند mumble می توان با سرعت پایینترهم در مکالمات صوتی شرکت کرد)

  ب) روش یادگیری غیر همزمان: (asynchronous learning)

  در این روش ارتباط بین استاد و زبان آموز به صورت غیر همزمان و توسط LMS (سیستم مدیریت یادگیری)، وبسایت و یا نرم افزارهای دیگر انجام می گیرد. قابلیت های مورد استفاده در این روش عبارتند از انجمن (پرسش و پاسخ) ، سیستم تبادل پیام، آزمون آنلاین، دریافت کارنامه، نظرسنجی، تمارین تعاملی، ارسال ایمیل، وبلاگ و ویکی (wiki).  نرم افزارهای مطرح این روش عبارتند از:

  Moodle, Opigno, Google/Yahoo Groups, WebCT, Telegram, WhatsApp

  مزایا ی روش مجازی:

  • عدم نیاز به ایاب و ذهاب (ارتباط و دسترسی فقط به شکل اینترنتی)
  • دسترسی سریع به منابع آموزشی
  • امکان استفاده از امکانات کلاس در هر ساعت از شبانه روز

  معایب آموزش مجازی:

  • قطع و وصل شدن صدا و یا خروج از کلاس مجازی در صورت پایین بودن و یا نوسان سرعت اینترنت
  • عدم دسترسی به کلاس در صورت قطع شدن برق (در صورت استفاده از کامپیوتر)

  شرکت در کلاس های مجازی لنگوئج تایز

   

  2- خودآموزی یا self-study (مطالعه ی شخصی بدون راهنمایی استاد)

  بسیاری از زبان آموزان به دلائل مختلف روش خودآموزی را در پیش می گیرند. در این روش ارتباط مستقیم بین زبان آموز و استاد زبان وجود ندارد و تقویت مهارت های زبان از طریق مطالعه منابع آموزشی و مشاهده یا گوش دادن به فایل های صوتی و ویدیوی صورت می گیرد. بسیاری از زبان آموزان به دنبال دانستن منابع مفید یادگیری زبان و همچنین روش های مناسب برای این امر هستند. در اینجا به طور خلاصه به این موارد اشاره می کنیم.

  در ضمن دروس آموزش زبان لنگوئج تایز به همراه فایلهای صوتی، تصویری و ویدیویی روی وب سایت قرار گرفته و شما می توانید یادگیری زبان را از این طریق آغاز کنید.

  دروس آموزشی لنگوئج تایز

  3- کلاس های ترمیک یا دوره ای در آموزشگاه های زبان (حضوری)

  کلاس های ترمیک رایج ترین کلاس هایی هستند که در آموزشگاه های زبان برگزار می شود. تعداد زبان آموزان  در این کلاس ها معمولاً بین 6 الی 20 نفر است و جلسات به صورت عادی (2 جلسه در هفته)، نیمه فشرده (3 جلسه در هفته) و فشره (4 یا 5 جلسه در هفته) تشکیل می شود. کتاب های مورد استفاده برای بزرگسالان یکی از course book های آمریکایی (American) یا بریتیش (British) است:

  American: Top Notch and Summits, Four Corners, American English File, Interchange, American Headway
  British: English Result, English File, Cutting Edge, New Headway Plus

  یک نکته ی قابل توجه این است مهمترین عامل در یادگیری بهتر و پیشرفت خود شما هستید و نه کتاب!

  مزایای کلاس های ترمیک:

  • تعامل بالا میان زبان آموزان (مناسب افرادی که در جمع یادگیری بهتری دارند)
  • هزینه ی مناسب

  معایب کلاس های ترمیک:

  • اتلاف وقت و هزینه در ایاب و ذهاب از محل کار یا سکونت تا آموزشگاه
  • هزینه ی بالای بعضی آموزشگاه ها

   

  4- کلاس خصوصی زبان (حضوری یا مجازی)

   

  منظور کلاس های خصوصی یک تا سه نفره است که ممکن است به صورت حضوری و یا مجازی برگزار می شود. این کلاس ها مناسب زبان آموزانی است که به سبب مشغله کاری نمی توانند در ساعات مشخصی در موسسات حضور یابند و یا اینکه قصد دارند زبان انگلیسی خود را در زمانی کمتر و یا با بازدهی بیشتر تقویت کنند.

  مزایا:

  • زمانی که هر زبان آموز می تواند با استاد و دیگر زبان آموزان تعامل داشته باشد بیشتر است و این می تواند به بهبود کیفیت آموزش و یادگیری بهتر بیانجامد.
  • استاد شرایط آموزش را با نیازهای زبان آموز منطبق می سازد.

  معایب:

  • هزینه ی بالا (بین 30 تا 100 هزارتومان) برای 90 دقیقه کلاس

  کلاس های خصوصی آموزش زبان لنگوئج تایز

   

  5- آموزش مکاتبه ای

  یک نوع دیگر از آموزش زبان که همانند تدریس خصوصی مناسب افراد پرمشغله است. بسته ی آموزشی که معمولاً شامل کتاب و CD است برای زبان آموز ارسال می شود و او طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده شروع به خواندن و یادگیری می کند. به منظور تمرین صحبت کردن و همچنین رفع اشکال و پاسخ دهی به سوالات هر هفته یک تا سه مرتبه تماس تلفنی بین شاگرد و استاد برقرار می شود. در روش آموزش مکاتبه ای ارزشیابی از طریق تلفن و سوالات از پیش طراحی شده که در بسته ی آموزشی قرار دارد صورت می گیرد.

  مزایای آموزش مکاتبه ای:

  • مناسب افرادی که زندگی پرمشغله ای دارند
  • زبان آموز در هر زمانی از شب و روز می تواند به مطالعه و یادگیری بپردازد

  معایب آموزش مکاتبه ای:

  • عدم تعامل حضوری با استاد و یا زبان آموزان دیگر

  چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

  2

   

  1. آموزش زبان انگلیسی: Teaching English
  2. فراگیری زبان انگلیسی امروزه در هر کشوربه صورت یک ضرورت و امر اجتناب ناپذیری برای همه اقشار از جمله دانشجویان، دانش آموزان، کاربران اینترنت، افرادیکه به نوعی با تجارت خارجی در ارتباط می باشند و به خصوص قشر فرهیخته آن جامعه در آمده است زیرا برای افزودن بر دانسته ها، معلومات و دانش های جدید نیاز مبرم به مطالعه ی متون و منابع خارجی روز به روزضرورت خود را بیشتر نمایان می سازد.
  3. در این راستا وب سایت آسان زبان مفتخر است که با بهره گیری ازموفقترین و کاربردی ترین متدها و روش های نوین آموزش زبان انگلیسی، اقدام به آموزش این زبان به صورت آنلاین نموده است. امیدواریم این مجموعه ی آموزشی مفید، متنوع و کاربردی بتواند عموم فراگیران و علاقمندان این زبان بین المللی که هدفشان همانا یادگیری کامل این زبان و استفاده از آن در تمامی ابعاد زندگی اشان می باشد را به سر منزل مقصود رهنمون سازد.
  4. این مجموعه ی کامل آموزشی شامل مباحث دستور زبان، واژگان، تلفظ، مکالمه، نگارش، خواندن، آموزش اصطلاحات و ضرب المثل، ارائه ی آزمون های طبقه بندی شده و هدف دار در پایان هر مبحث درسی با استفاده از شیوه های مدرن و جذاب می باشد. مطالب ارائه شده در این مجموعه برای سطوح مختلف آموزشی از سطح مقدماتی تا پیشرفته طراحی و پیش بینی شده است.
  5. به زبان آموزان عزیز این اطمینان داده می شود که با مطالعه دقیق و پیگیری این مجموعه و تعمق در مضامین آن از سطح و پایه ی بسیار عالی و قابل قبول بر خوردارشده و درصد و میزان موفقیت خود را بطور چشمگیری بهبود خواهند بخشید.
  6. ضمناً فراگیران می توانند طی مراحل آموزش از طریق گزینه ی ارتباط با ما مشکلات و سؤالات آموزشی خود را مطرح نموده و منتظر دریافت پاسخ، ارائه طریق و توصیه های لازم و مفید از جانب مشاورین ما باشند.

  عنوان

  Title

  گرامر زبان انگلیسی

  Grammar

  واژگان

  Vocabulary

  تلفظ

  Pronunciation

  مکالمه

  Conversation

  نگارش

  Writing

  خواندن

  Reading

  آزمون

  Testing

  ضرب المثل

  Proverb

   

  نویسنده : بازدید : 15 تاريخ : جمعه 29 ارديبهشت 1396 ساعت: 2:38
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها