سری هفتم مطالب جالب و مفید و خواندنی :: آموزش انگلیسی به عنوان ...

سری هفتم مطالب جالب و مفید و خواندنی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

   

  درختان

  مهمترین درختانی که دارای چوب نرم هستند شامل کاج ، صنوبر ، شوکران ، صنوبر سفید و سرو می باشند .

  درختانی که ذارای چوب سخت بوده و برای ساختن مبل ، کفپوش ، و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند از قبیل بلوط ، صمغ افرا ، سپیدار و درخت گردو هستند .

   

  چوب پنبه پوست خارجی درخت بلوط است .

  چوب پنبه دنیا از اسپانیا و پرتغال می آید .

  طول چوب پنبه بلوط از 6 تا 12 متر و قطر آن یک متر است .

  امروزه یکی از بزرگترین مصارف چوب پنبه عایق بندی اتاق ها ، انبار ها ، سردخانه ها و یخچال ها می باشد .

   

  ********

  روزهای هفته

   

  بعد از اینکه رومی ها اسامی معینی را برای روزهای هفته مشخص کردند . ششمین روز هفته را به افتخار ونوس الهه زیبایی و عشق تقدیم کردند . ملیت های شمالی نیز از این قاعده پیروی کرده و ششمین روز هفته را روز فریج یا فریا نام نهادند که این کلمه نزدیکترین و مترادف ترین کلمه برای ونوس بود و بنابر این آن را جمعه یا فرایدی نامیدند .

   

  مردم قدیم اسکاندیناوی عقیده داشتند که جمعه بهترین و خوش شگون ترین و مسیحیان معنقد بودند که نحس ترین روز هفته است . آنها عقیده داشتند که حضرت مسیح روز جمعه به صلیب کشیده شد .

  مسلمین می گویند که حضرت آدم در روز جمعه خلق شد و آدم و حوا در روز جمعه از میوه درخت ممنوعه خوردند و از بهشت رانده شدند و در روز جمعه نیز از دنیا رفتند .

  مردم خرافی معتقدند که اگر عدد نحس 13 و روز بد یمن جمعه در طول ماه ، با هم مصادف شوند آنها مسلما روز نحسی را در پیش خواهند داشت .

   

  ******

  خط بریل

   

  در سال 1729 شخصی به نام « لوئیس بریل » که خود نابینا و معلم نا بینایان بود روشی را به وجود آورد که با به کار بردن دستگاه ساده ای نا بینایان هم می نوشتند و هم می خواندند . سیستم بریل بر اساس وجود نقاط برجسته بود . این نقاط برجسته بر روی صفحه مستطیل شکلی به نام صفحات بریل از یک تا شش نقطه حک می شد .

   

  این صفحات شامل دو نقطه در عرض و سه نقطه در طول بود . الفبای بریل بر اساس آرایش های مختلفی بود که نقاط در داخل صفحه پیدا می کردتد . جون در این صورت 63 ترکیب مختلف می تواند وجود داشته باشد که الفبایی جامع همراه با علائمی برای نقطه گذاری و سایر علایم اختصاری را می توان با آن ساخت .


  نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1396 ساعت: 21:54
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها