سری هفتم مطالب جالب و مفید و خواندنی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

امکانات وب

برچسب ها

 

درختان

مهمترین درختانی که دارای چوب نرم هستند شامل کاج ، صنوبر ، شوکران ، صنوبر سفید و سرو می باشند .

درختانی که ذارای چوب سخت بوده و برای ساختن مبل ، کفپوش ، و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند از قبیل بلوط ، صمغ افرا ، سپیدار و درخت گردو هستند .

 

چوب پنبه پوست خارجی درخت بلوط است .

چوب پنبه دنیا از اسپانیا و پرتغال می آید .

طول چوب پنبه بلوط از 6 تا 12 متر و قطر آن یک متر است .

امروزه یکی از بزرگترین مصارف چوب پنبه عایق بندی اتاق ها ، انبار ها ، سردخانه ها و یخچال ها می باشد .

 

********

روزهای هفته

 

بعد از اینکه رومی ها اسامی معینی را برای روزهای هفته مشخص کردند . ششمین روز هفته را به افتخار ونوس الهه زیبایی و عشق تقدیم کردند . ملیت های شمالی نیز از این قاعده پیروی کرده و ششمین روز هفته را روز فریج یا فریا نام نهادند که این کلمه نزدیکترین و مترادف ترین کلمه برای ونوس بود و بنابر این آن را جمعه یا فرایدی نامیدند .

 

مردم قدیم اسکاندیناوی عقیده داشتند که جمعه بهترین و خوش شگون ترین و مسیحیان معنقد بودند که نحس ترین روز هفته است . آنها عقیده داشتند که حضرت مسیح روز جمعه به صلیب کشیده شد .

مسلمین می گویند که حضرت آدم در روز جمعه خلق شد و آدم و حوا در روز جمعه از میوه درخت ممنوعه خوردند و از بهشت رانده شدند و در روز جمعه نیز از دنیا رفتند .

مردم خرافی معتقدند که اگر عدد نحس 13 و روز بد یمن جمعه در طول ماه ، با هم مصادف شوند آنها مسلما روز نحسی را در پیش خواهند داشت .

 

******

خط بریل

 

در سال 1729 شخصی به نام « لوئیس بریل » که خود نابینا و معلم نا بینایان بود روشی را به وجود آورد که با به کار بردن دستگاه ساده ای نا بینایان هم می نوشتند و هم می خواندند . سیستم بریل بر اساس وجود نقاط برجسته بود . این نقاط برجسته بر روی صفحه مستطیل شکلی به نام صفحات بریل از یک تا شش نقطه حک می شد .

 

این صفحات شامل دو نقطه در عرض و سه نقطه در طول بود . الفبای بریل بر اساس آرایش های مختلفی بود که نقاط در داخل صفحه پیدا می کردتد . جون در این صورت 63 ترکیب مختلف می تواند وجود داشته باشد که الفبایی جامع همراه با علائمی برای نقطه گذاری و سایر علایم اختصاری را می توان با آن ساخت .


نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : دوشنبه 23 مرداد 1396 ساعت: 21:54

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها